Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Spolno prenosive bolesti

HPV

Da li je osoba koja ima HPV-virus i CIN I promjenu na grliću maternice i nakon provedene trapije još uvijek prijenosnik virusa?

Može biti, jer se niti nakon jednog oblika liječenja HPV ne može sa sigurnošću tvrditi da je HPV virus konačno eliminiran.

Izv. prof. dr. sc. Rok Čivljak, dr. med., specijalist infektolog