Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Alergije i dišni sustav

Opet angina?

Prije 3 tjedna bila sam bolesna i pila sam antibiotik (Klavocin), sada sam ponovno bolesna nisam bila kod doktora, ali imam blago povišenu temperatura 37,6 °C. Boli me grlo i primijetila sam da mi je otečen vrat. Što bi to moglo biti?

To što ste prije 3 tjedna liječeni Klavocinom ne znači da opet ne možete dobiti anginu. Pogotovo ako je liječenje provedeno kraće nego je bilo potrebno, a to je 10 dana. S druge strane, to što Vam je "otečen vrat" vjerojatno znači da su Vam uvećani limfni čvorovi, a to najčešće uzrokuje streptokok, ali i neki virusi. Stoga, nemojte sami sebi biti liječnik! Javite se nadležnom liječniku koji će znati što Vam je činiti.

Izv. prof. dr. sc. Rok Čivljak, dr. med., specijalist infektolog