Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Kožne bolesti

Diferin krema

Koristim differin već 5 mjeseci na preporuku dermatologa. Imam 20 godina, te suhu i aknastu kožu. Nakon redovitih čišćenja lica i upotrebe gore spomenutog antibiotika, stanje se je vidno poboljšalo, međutim sada bih trebala promijeniti preparat za smirivanje upala, jer mi je rečeno da se differin ne smije upotrebljavati kroz duži vremenski period. Zanima me koji bi preparat trebala sada koristiti, a da ne izaziva ljuštenje i crvenilo na licu. Koža mi je jako osjetljiva te burno reagira na agresivne kemikalije.

Nema ograničenja za Diferin vremenski nego je samo u pitanju reakcija na njega u vidu iritacije ili crvenila kada treba uraditi pauzu. Svakome je ta duljina perioda individualna. Savjetujem Diferin u obliku kreme jer manje iritira i masniju kremu npr. Eucerin Lipobalance.

Dinko Kaliterna, dr. med., specijalist dermatovenerolog