Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Kožne bolesti

Sitne bijele kvržice

Prije godinu dana na licu mi se pojavila sitna bijela kvržica, no bez pore, pa nije postojala mogućnost da je istisnem. Kroz godinu dana te 'kvržice' su se širile tako da su sada preko cijelih obraza (lice mi je neravno i puno sitnih, bjelkastih kvržica). Kad pokušam istisnuti, na površinu izlazi bijeli tvrdi gnoj, no strah me stiskati jer u većini slućajeva oštetim dio kože. Da li ste možda u mogućnosti pretpostaviti uzrok i reći mi otprilike o čemu se radi? Da li je to možda poslijedica upale lojnih žlijezda, i kako ih ukloniti? Hvala.

Svakako nemojte ništa dirati prstima da ne bi doveli do nastanka ožiljaka. Vjerojatno se radi o poremećaju lojnih žlijezda što se da riješiti.

Dinko Kaliterna, dr. med., specijalist dermatovenerolog