Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Tjelovježba

Proteinski prepapati

Imam 20 godina, 182 cm, 70 kg. Po prvi puta krećem u teretanu i pokušavam izgraditi kakvu-takvu mišićnu masu. Imam jako brz metabolizam, jako puno jedem, ali nikako da dobijem na masi. Odlučio sam nakon treninga popiti dozu proteina i nakon raspitivanja odlučio se za preparat koji sadrži proteine sirutke, međutim strah me kako će moja koža reagirati na to, budući da imam problematičnu aknastu kožu. Dolje navodim sastav, međutim tu nisu navedeni svi sastojci, na kutiji nema navedenog niacina, ali me zanima bi li još neki od sastojaka mogao biti problem. I ima li ikakve veze ako uzmem okus čokolade ili banane npr.? Sastav: (1 mjerica - 28 g) Kilokalorije 113 Kilokalorije iz masti 9 Ukupno masti 1 g Zasićene masti 0 g Šećer 2 g Kolesterol 50 mg Ukupno ugljikohidrata 4 g Natrij 35 mg Proteini 22 g Vitamin A <2% Kalcij 100 g Digestivni kompleks enzima 25 mg

Navedeni proteinski kompleks ne bi trebao imati većeg utjecaja na Vašu kožu. Niacin sam po sebi ne bi trebao također biti problem, naime spada u vitamine B-skupine. Savjetujem da eventualno pogledate da li u Vašem preparatu imate umjetnih sladila te da ih izbjegavate (acesulfam, aspartam, sukraloza i sl) odnosno da naručite preparat koji je neutralnog okusa (Neutro 95 od Extremea). Moja bi Vam preporuka bila uzeti proizvod koji se sastoji samo od proteina, i to sirutke, kojeg ćete u kombinaciji s određenom količinom ugljikohidrata koristiti nakon treninga.

Moj Doktor