Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Epilepsija

Preporučena daljnja obrada

Imam 26 godina. U posljednja dva tjedna dogodilo mi se sljedeće - vozim auto i odjednom počnem biti strašno umorna, kao da mi se spava. Najednom, kao da počnem gubiti svijest. Svijest ne izgubim, no osjećam se konfuzno i smeteno. To sve je popraćeno gubitkom osjeta u ruci - jednom u lijevoj, jednom u desnoj. Sve to je popraćeno strahom, nakon čega mi se puls ubrza i počnju mi se znojiti dlanovi. Cijeli taj napad traje 2-3 min, no treba mi najmanje 24 sata da potpuno dođem k sebi. Karakteristično za ovo je da se uvijek događa u stanju mirovanja - kad gledam u neku točku, vozim auto ili gledam u ploču. Čim ustanem, malo mi je bolje. Kompletni lab mi je u redu kao i hormoni štitnjače. Nisam trudna, anemična ni neispavana, dovoljno jedem i pijem. Doktorica opće prakse smatra da sam umorna i pod stresom i ne pridodaje tome važnost, no ja se jako bojim jer sam vozač i to mi se najčešće dogodi za volanom. RR mi je 120/80, a RTG vratne kralježnice u redu. Molim vas pomozite mi kome da se obratim jer nisam sposobna funkcionirati s obzirom da sam cijelo vrijeme u nekom lelujavom stanju, te osjećam ponekad vrtoglavicu i lagani pritisak u glavi.

S obzirom na Vaše anamnestičke podatke savjetovao bi da učinite slijedeće pretrage: EEG nativni uz fotostimulaciju i nakon neprospavane noći, MR mozga, psihologijsko testiranje i pregled psihijatra. Sa svim nalazima kontrola neurologa. Ne bi se određivao prema mogućim dijagnozama, već pričekao nalaze pretraga, eventualno nadopunio anamnezu na pregledu, te odredio smjer daljnjeg liječenja ili obrade.

Mr. sc. Davor Sporiš, dr. med., specijalist neurolog