Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Tjelovježba

Prehrana i trening za mršavljenje

Visoka sam 160 cm i do unatrag 2-3 godine sam konstantno imala oko 48 kila. Međutim, uslijed nedostatka kretanja i loše prehrane sam dobila cca 15 kg. Krenula sam na fitness i iz prehrane izbacila slatkiše, gazirano, kruh, salame i sl. Zanima me kakvu bi mi prehranu preporučili te vrstu i učestalost treninga kako bi kvalitetno smršavila. Unaprijed hvala

Prehrana je u ovom slučaju na pravom putu, možda dodati veći unos vode ako je moguće od 1-2 litre dnevno. Što se treniranja tiče, optimalno bi bilo trenirati 3 puta tjedno najmanje sat vremena aerobnog treninga (npr. aerobik). Uz tolike promjene rezultate možete očekivati vrlo brzo.

Moj Doktor