Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Tjelovježba

Uzimanje testosterona i steroida

Imam 45 godina i redovno treniram u teretani već oko 25 godina. Imam puno sportskih rezultata u kajaku i sada sam u odličnoj formi. Svi liječnički nalazi iz sportske medicine su OK. Ipak, volio bih čuti Vaše mišljenje oko uzimanja durabolina i testosterona. Znam da je najblaži estrogen hormon i znam da pomaže kod problema s hrskavicom i smanjenjem masnog tkiva. Zato bih vas molio iako nisam početnik da mi date vas stručni savjet koliko je siguran za moju dob imajući u vidu da imam probleme sa zglobovima.

Nevezano za vašu dob nije pametno na svoju ruku uzimati hormon testosteron niti druge steroide. Ukoliko su vam svi nalazi u redu i u dobroj ste formi kako ste i napisali nema potrebe da posežete za takvim mjerama osim ako vam to nije propisano od vašeg liječnika. Uzimanje testosterona nikako nije bezlazeno te može uzrokovati prestanak vaše osobne proizvodnje testosterona kada ga prestanete uzimati. Za probleme sa zglobovima se obratite fizijatru ili ortopedu prije nego se u bilo što upustite.

Moj Doktor