Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Muško zdravlje

Glavobolja prilikom spolnog odnosa

Prilikom sexualnog odnosa kad se počnem uzbudjivati počinjem osjećati sve jače bolove u glavi. Vrhunac boli je pri ejakulaciji (jačina boli je maximalna). Naime tu istu bol osjećam lagano svakodnevno zadnjih 10-ak dana, imam uvijek osjećaj kao da mi je glava pomalo utrnuta i prilikom bilo kakvog većeg uzbuđenja dolazi odmah do bolova. Nisam prije imao većih problema s bolom u glavi i ako jesam trajalo je jako kratko, boli su prolazile uz pomoć tablete, no sad tableta za glavu aposlutno nema nikakvog učinka jer do sad ovaj tip glavobolje nisam nikad imao. 33 god. imam, krvni pritisak mi je sasvim uredu, nemam temperaturu, nikad nisam imao probleme sa sinusima, srednje stresan život imam, pušač sam te provodim dosta vremena za monitorom. Zanima me uslijed čega dolazi do ovih pojava?

S obzirom na tegobe koje navodite svakako bi Vam preporučio da učinite MR mozga s MR angiografijom i EEG, te se sa nalazima javite nadležnom neurologu. Važno bi bilo isključiti neki od simptomatskih razloga za vašu glavobolju koja je potencirana uzbuđenjima, ali i povećanjem krvnog tlaka (uzbuđenje); krvožilna malformacija, aneurizma krvne žile. Otklanjanjem ovih uzroka lakše ćemo doći do rješenja za Vaše tegobe.

Mr. sc. Davor Sporiš, dr. med., specijalist neurolog