Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Srce i krvne žile

Nalaz ergometrije

Poštovani, Radila sam ergometriju, koja je prekinuta u 3 min kod max frekv. test opterećenja srca i EKGski negativan EKG u mirovanju sr134/min, ST izoel, T poz, qR inferiorno, inkompl.BDG EKG u toku opterećenja pokazuje sr 164/min, bez signifikantnog pomaka ST segmenta EKG nakon isti kao u mirovanju. Zanima me dali je potrebna daljnja kardiološka obrada i objašnjenje ovoga nalaza. Hvala unaprijed

S obzirom da nema drugih informacija osim nalaza testa opterećenja, teško mi je reći treba li još nešto od obrade učiniti i ne znam koje su vaše tegobe. Međutim, opis ergometrije ukazuje na jedan posve uredan nalaz i nema znakova koronarne bolesti. Ako nema tipičnih prekordijalnih opresija i ako se bez značajnih čimbenika rizika za kardiovaskularne bolesti, možete biti jako zadovoljni ovim nalazom.

Mr. sc. Jasna Čerkez Habek, dr. med., specijalist internist