Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Alergije i dišni sustav

Angina

Imam sestru od 11 godina. Prije 5 godina operirala je krajnike. Sada u roku od 3 tjedna dva puta je dobila anginu. Popila je prije 2 tjedna penicilin, jučer smo ponovo bili kod liječnika i sada opet ima anginu i dobila je amoksicilin. Liječnik kaže da su krajnici ponovo narasli i da je to uzrok. Zanima me da li je to zaista moguće da krajnici ponovo narastu i da li je opet potreban kirurški zahvat?

Krajnici mogu ponovno narasti. Preporučam kontrolu brisa ždrijela te u slučaju dokazanih infekcija beta hemolitičkim streptokokom skupine A ponovno konzultirati specijalistu ORL-a radi razmatranja potrebe za ponovnom operacijom (malo vjerojatno).

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med., specijalist pedijatar