Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Kožne bolesti

Nedostatak pigmenta

Po rukama i nogama imam bijele "pjegice" kao nedostatak pigmenta, dijagnoze su bile svakakve. to imam od 10. god. Sve sam pokušavala, na kraju su rekli da je to neizlječiva kožna bolest. Zanima me što bih još mogla. Čak su mi rekli da izvadim mandule radi toga i kad sam ih izvadila situacija se nije poboljšala.

Moguće da se radi o vitiligu te se može pomoći. Druga mogućnost je oštećenje kože zbog dugog izlaganju suncu tj. solariju. Gljivice kao uzrok tegoba ne bi baš išle jer tu ne bi noge bile zahvaćene.

Dinko Kaliterna, dr. med., specijalist dermatovenerolog