Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Srce i krvne žile

Bol u predjelu srca

Javljam Vam se sa problemom koji me muči već par godina. Snažna bol se javlja u predjelu srca. Počne iznenada u bilo koje doba i kad spavam. Ta jaka bol se od predjela srca diže skroz gore, sve do donje vilice i desni pa ne mogu disati. Vilicu ne mogu maknuti, potpuno se ukoči, a u predjelu srca i sve do grla me peče i žari, te automatski proplačem. I to traje oko 5 minuta. Ne mogu niti ležati niti sjediti. Uhvati me panika, iako nisam paničar. Kad to prođe nemam ništa snage u cijelom tijelu. Kad mi se prvi put to dogodilo, išla sam na EKG koji nije ništa dokazao. Ne znam što mi je činiti, gdje da se obratim i s kakvim pretragama da počnem. Napominjem da sam prošli tjedan bila na ultrazvuku štitnjače gdje su nađeni pusti čvorići, tako da idem na scintigrafiju. Je li postoji veza od štitnjače?

S obzirom na dramatičan opis Vaših smetnji, koje kako navodite traju godinama, svakako bi ih trebalo pokušati razjasniti. Preporučam Vam pregled specijaliste kardiologa, ali i gastroenterologa. Poremećaj rada štitnjače kao uzrok vaših smetnji je manje vjerojatan.

Jogen Patrk, dr. med.