Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Šećerna bolest

Inzulin i šećerna bolest tip I

Moj sin od 5,5 godina ima dijagnozu dijabetesa tipa 1. To smo otkrili prije 5 i pol mjeseci. Primao je inzulin 11 dana koji mu je ukinut zbog hipoglikemije. Još je uvijek bez inzulina. Mene interesira hoće li ponovo početi primati inzulin? Ako hoće, koliko traje faza bez inzulina?

Vaš sin je vjerovatno liječen u bolnici i učinjene su pretrage pomoću kojih je dijagnosticiran tip I šećerne bolesti. On će morati ponovno primati inzulin, no sa sigurnošću Vam ne mogu odgovoriti na pitanje koliko će trajati faza bez inzulina.

Vesna Zajec, dr. med., specijalist endokrinolog