Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Očne bolesti

Kratkovidnost u kombinaciji s astigmatizmom

Poštovani, sin je bio kod okuliste i vratio se sa sljedećim nalazom: OD - 1,50 = + 1,75 OS - 1,25 = + 1,0 55 - 79 * Budući da dijete ima 4 godine, vrlo sam zabrinut te Vas molim da mi objasnite što navedeno točno znači. Hvala.

Vaš sin ima kratkovidnost, kombiniranu s astigmatizmom. Radi se o grešci vida koja traži nošenje naočala, kao i redovite kontrole. Dioptrija nije velika i nema razloga za zabrinutost, ali moram reći da sa rastom Vašeg sina može doći do porasta kratkovidnosti. Zato preporučam kontrole svakih 6 mjeseci.

Dr. sc. Nadežda Bilić, dr. med., specijalist oftalmolog