Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Tjelovježba

Teretana, prehrana i željena figura

Visoka sam 165 cm, a teška 62 kg. Nakon pauze od 10-tak godina odlučila sam krenuti u teretanu. Kako želim postići jasnu definiciju mišića, zanima me da li je potrebno najprije oslabiti 10 kg, a potom raditi na definiciji, ili se samo treba držati velikog broja ponavljanja sa manjim težinama, da bih postigla željene efekte.

Trebalo bi zdravo mršavljenje držati uvijek na ljestvici ispred izgladnjivanja. Preporučujemo kružne treninge sa velikim brojem ponavljanja i planiranu prehranu u skladu s time. Efekt bi trebao biti takav da se reducira masno tkivo i oblikuju mišići istovremeno, kada se postigne željena figura uvijek se može nastaviti trening za pojačanu definiciju. Ako se pak krene drugim putem, prvo mršaviti a onda odlazak u teretanu, rezultat bi mogao biti razočaravajući jer odlazak u teretanu uzrokovao bi pojačani apetit, tijelo bi odjednom trebalo puno više hrane nego kod netreniranja i taj pojačan unos bi mogao biti nerazmjeran i uzrokovati dobivanje masnog tkiva.

Moj Doktor