Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Tjelovježba

Dobar izgled i prehrana

Poštovani, odlučio sam krenuti u teretanu i postići što bolji izgled i naravno za svoje zdravlje. Visok sam 193, težak 88kg. Zanima me najviše prehrana, jer želim postići mišićnu masu, da imam 93kg. Kako pravilno jesti, odnosno što jesti za doručak, ručak i večeru i u kolikim količinama i što uzimati za međuobrok? Najveća mana mi je što doručak praktički rijetko jedem, a to je najvažniji obrok u danu. Što jesti npr. ponedjeljak, utorak, ... da li katkad mogu nešto preskočiti ili se trebam strogo pridražavati nekih uvjeta?

Prehrana vam se mora bazirati na unosu proteina. Budući da ne možete stalno jesti isto, kreirajte vlastite jelovnike ovisno o mogućnostima. Prehrana neka vam sadrži pileće i pureće meso, ribu i kuhanog povrća. Primjer za doručak: kajgana od 6-7 jaja (bjelanjak i jedan žumanjak), ručak: 250 g mesa + 150 g riže i salata, večera 150 g mesa + salata. Za međuobroke koristite suplemente poput zamjenskog obroka u obliku shakea od proteina i ugljikohidrata. Napominjemo da je ovo prehrana za povećanje mišićne mase.

Moj Doktor