Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Duševne bolesti

Ovisnost o bromazepamu

Uzimam lijek bromazepam od 1.5 miligrama već 2 godine. Postoji li opasnost od ovisnosti?

Vezano uz vaše pitanje potencijalne ovisnosti o bromazepamu, smatram kako je najbitnije da u dogovoru s liječnikom opće medicine ili psihijatrom razmotrite odluku o ukidanju, smanjenju doze ili promjeni lijeka, što ovisi o vašem psihičkom stanju. Pri tome ne treba imati strah od nastanka ovisnosti jer uz adekvatno ordiniranu terapiju od strane liječnika i redovito uzimanje preporučene terapije, od strane bolesnika, ne bi trebalo biti nepotrebnog povećanja doze i stvaranja ovisnosti.

Dr. sc. Darko Marčinko, dr. med., specijalist psihijatar