Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Dječje bolesti i majčinstvo

Koje mlijeko?

Sin mi navršava godinu dana i polagano ga odvikavam od dojenja. Ne bi ga htjela učiti na umjetno mlijeko u prahu, a opet se bojim strašnih članaka koji govore o štetnosti kravljeg mlijeka. Koje mlijeko mu davati?

U inače zdravog djeteta u dobi od godnu dana nema nikakvih medicinskih argumenata za izostavljanje kravljeg mlijeka u prehrani (bitno ja da mlijeko zadovoljava mikrobiološke standarde, što se podrazumjeva za kupovna kravlja mlijeka).

Marijan Frković, dr. med., specijalist pedijatar