Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Spolno prenosive bolesti

Trichomonas vaginalis

Imam 39 godina i već duži niz godina imam problem s bakterijom Trichomonas vaginalis zbog nemogućnosti uzimanja terapije metronidazolom. Naime, već nakon pola tretmana moram prekinuti terapiju zbog vrtoglavica koje traju i nekoliko mjeseci nakon toga i to mi predstavlja veliki problem, jer imam takav posao da puno vremena provodim za volanom automobila i na cesti. Zanima me postoji li još koji način da se to izliječi i koji?

Metronidazol je suvereni i gotovo jedini lijek za liječenje parazita Trichomonas vaginalisa. Ukoliko ne podnosite metronidazol, tablete ili vaginalete, pokušajte sa primjenom vaginaleta jodiranog povidona. Mislim da se ipak trebate javiti i neurologu kako biste utvrdili da eventualno ne postoji neki drugi razlog vaših vrtoglavica.

Zlatko Topalović, dr. med., specijalist ginekologije i opstetricije