Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Alergije i dišni sustav

Atopijski dermatitis

Zanima me kada se ponovno smije koristiti kortikosteroidna krema kod djeteta starog 5 mjeseci? Dijagnosticiran mu je atopijski dermatitis i dobili smo afloderm kremu koju smo mazali 5 dana na licu i 7 dana na tijelu. Međutim, nekoliko dana nakon prestanka korištenja crvenilo i svrbež su se ponovno pojavili. Je li možda postoji neka druga terapija?

Kortikosteroidne kreme treba koristiti samo kada postoji jako crvenilo i svrbež. Posavjetujte se sa svojim pedijatrom o njezi kože, koja ce u ovim zimskim mjesecima ublažiti smetnje. Možete pokušati na podražena mjesta stavljati Parfenac cremu (iz uvoza) ili Dermalibur kremu.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med., specijalist pedijatar