Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Alergije i dišni sustav

Urticaria

Imam kćerku od 8 godina. Prije 3 mjeseca prvi put su se pojavili crvenilo po cijelom tijelu i licu. To je prošlo poslije 2-3 dana. U 3 mjeseca ovo je 4. put da ima alergiju, a svaki put jače i jače. Imala je i edeme na rukama, licu i nogama da je jedva hodala, primala je deksametazon, ali to joj nista nije pomoglo. Bili smo i kod dermatologa koji je ustanovio dg: urticaria cholinergica i dao tablete cetirizin da pije punih 20 dana 1 x 1, od kojih je mnogo bolje.

Nema razloga da ne nastavi uzimati cetirizin obzirom da je djelotvoran.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med., specijalist pedijatar