Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Bolesti živčanog sustava

Vrtoglavice

Zadnja 2 mjeseca imam vrtoglavice. Nekad mi traju cijeli dan, a nekad samo navečer kad legnem. Nemam osjećaj da se sve oko mene vrti, niti imam osjećaj da propadam kad ležim. Bila sam na pregledima očiju i sve je bilo u redu. Imam 24 godine.

Vrtoglavica može biti uzrokovana perifernim ili centralnim poremećajima. S obzirom na Vašu dob svakako bi bilo dobro učiniti neurološku obradu uz detaljan neurološki pregled, te s obzirom na nalaz, orjentirati se o važnosti pojedinih dijagnostičkih metoda. Prethodno bi bilo dobro učiniti i audiovestibulogram uz pregled otorinolaringologa, a zatim ukoliko je nalaz uredan nastaviti s neurološkom obradom: krvna slika, biokemijski nalazi, Fe/UIBC, TIUBC, folna kiselina i B12, rtg vratne kralježnice, uz FSVK, doppler VB sliva i karotida, EEG i MR mozga i vratne kralježnice.

Mr. sc. Davor Sporiš, dr. med., specijalist neurolog