Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Muško zdravlje

Lasersko obrezivanje

Imam fimozu te bih trebao otići na zahvat, međutim zanimalo bi me nekoliko stvari prije nego odem na zahvat. 1. Postoji li u Hrvatskoj mogućnost laserskog obrezivanja? Ako da, gdje i kolika je cijena po prilici? 2. Koja je razlika između laserskog i sa skalpelom tj. razlika trajanja operacije, opasnosti, oporavka? 3. I u toku oporavka brine me jutarnja erekcija, pa me zanima postoji li neki način suzbijanja erekcije prilikom oporavka (tablete ili injekcije)?

Poštovani, možda i postoji mogućnost obrezivanja laserom u Hrvatskoj obzirom na "boom" lasera u ponudama sve većeg broja novootvorenih modernih poliklinika, no pitanje je postoji li potreba za tim i koji benefit to donosi. Razlike u trajanju operacije gotovo da i nema, a kod laserske operacije krvarenja gotovo da i nema. Međutim, kod klasične cirkumcizije krvarenje je također zanemarivo. Oporavak traje približno isto do eliminacije resorptivnih šavova, cca 10-15-tak dana. Jutarnja erekcija se rješava uzimanjem diazepama 2-5mg. O cijeni se možete raspitati u poliklinikama koje tu uslugu nude.

Prim. dr. sc. Ivica Mokos, dr. med., specijalist urolog