Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Trudnoća

Bakterije u urinu trudnice

Imam 25 godina i trudna sam 4 mjeseca. Išla sam vaditi krv i urin i pokazano mi je u nalazu da imam neku bakteriju. Zanima me je li to opasno za bebu. Inače, imam malo bolova u donjem dijelu, ali ne često. Unaprijed hvala. Ovo mi je 3. trudnoća, a prethodne dvije su bile ok.

Ako u nalazu urina piše da imate nešto bakterija treba učiniti urinokulturu te u slučaju da je urinokultura sterilna ne trebate piti antibiotik, ali trebate piti dosta tekućine uključujući čaj ili sok od brusnice.

Zlatko Topalović, dr. med., specijalist ginekologije i opstetricije