Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Dječje bolesti i majčinstvo

"Krmeljave" oči nakon upale očne spojnice

Imam dijete staro dvije godine. Prije četiri tjedna imao je konjunktivitis i upalu uha zbog čega je bio na antibiotskoj terapiji. To je sve prošlo, međutim ujutro su mu oči jako "krmeljave", što se tijekom dana povuče. Kako bih barem malo pomogla, oči čistim fiziološkom otopinom. Zanima me trebam li zbog toga posjetiti liječnika. Unaprijed hvala.

Obzirom na dugotrajnost upale očne spojnice treba konzultirati svog pedijatra kako bi odlučio da li treba dati kapi za oči ili eventualno zatražiti konzultaciju okuliste.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med., specijalist pedijatar