Pitanja i odgovori

Arhiva postavljenih pitanja

Ovdje se nalazi arhiva dosada postavljenih pitanja te pruženih odgovora.
Ako ne pronađete odgovor, postavite pitanje liječniku ili koristite pretraživač.

Prehrana

Prehrana prema krvnim grupama

Krvna sam grupa "A" pozitivna, koju hranu mogu jesti jer imam problema sa želucem.

U biti nema dovoljno znanstvenih dokaza da je prehrana povezana s krvnom grupom. Preporučuje se kod „mogućih alergija na neke prehrambene sastojke), no ne može se sa sigurnosti reći da isključivo pridržavanje zadovoljava sve prehrambene potrebe. Pitanje je zašto Vi razmišljate o ovakvom načinu prehrane. U svakom slučaju ne preporučam slijepo pridržavanje uputa. Po ovom pitanju najbolje se savjetovati s dijetetičarem. Neke od preporuka za osobe s krvnom grupom A: manje mesa, izbjegavati mliječne proizvode (moguci kasniji nedostatak vitamina B12, kalcija, željeza), koristiti bjelančevine biljnoga podrijetla.

Dr. sc. Irena Hrstić, dr. med., specijalist gastroenterolog